Novostavba

Novostavba rodinného domu, Roztoky u Prahy

Popis projektu

Dům je výsledkem týmové práce tří architektů – Stephane Collet, Architekt, MSc, Polytechnic school of Lausanne (EPFL), Lecturer at School of Engineering and Architecture of Fribourg (www.heia-fr.ch), Ing. Arch. Vladimír Krátký (Ateliér Krátký, ČKA 00048) a Ing. Arch. Ivan Šmejc (Toulec Architekti, ČKA 03705), autorem architektonické studie je Stephane Collet.

Dům je založen na skladbě dvou odlišných podlaží s podélnou orientací, přičemž suterén je hmotnější a přízemí odlehčené. Jako přechodový prvek mezi interiérem a exteriérem je navržena podlouhlá lodžie. Obytný pokoj se otevírá do zahrady jižním směrem, ložnicová část je umístěna ve východní části domu. K východní části suterénu přiléhá také zapuštěné patio, které umožňuje prosvětlení místnosti.

Dimenzovaná plocha a dispoziční skladba vychází ze zadání stavebníka. Dům je podsklepen, prostory v suterénu budou využity jako dvougaráž, technická místnost, pracovna a menší byt 2+kk. Interiér přízemí, kde se bude nacházet větší byt 3+1, je dispozičně důsledně rozdělen na denní a noční část. Dispozičně i konstrukčně se jedná o dvojtrakt s jednoramenným schodištěm se základní orientací sever–jih.

Další projekty