Rekonstrukce

Rekonstrukce rodinného domu, Střední Čechy

Popis projektu

Po 16 letech užívání domu se majitelé rozhodli pro rekonstrukci interiéru, ze které se ale postupně stala kompletní rekonstrukce celého domu. Z budovy o celkové rozloze 280 m² zůstaly původní pouze stropy a krov, všechny ostatní prvky se musely vyměnit, případně předělat.

Po vybourání původních podlah jsme položili nové, nové jsou i fasáda, okna a střecha. V domě jsme udělali nové rozvody topení a elektřiny a instalovali tepelné čerpadlo, díky kterému se starší dům proměnil v moderní nízkoenergetickou budovu. Změnily se také dispozice jednotlivých místností včetně koupelen tak, aby poskytovaly majitelům větší komfort. Díky těmto změnám má nyní rodina k dispozici opravdu krásný obývací pokoj, oblíbeným místem v domě je i nové wellness. Na rekonstrukci spolupracoval tým interiérových designérů společnosti SIMPLin a Mery Shejbalová.

V druhé fázi rekonstrukce jsme se zaměřili také na exteriér. Bylo potřeba kompletně vyměnit oplocení pozemku, u domu jsme také položili terasy. Původní bazén jsme repasovali – zbrusu nová technologie umožňuje vytápění pomocí solárních panelů, v bazénu je také nová folie.

Další projekty