2022
Zahájení výstavby zázemí pro společnost JAPS TEN 13. července 2021 předcházely kopané sondy, hydrogeologický průzkum a také úpravy podloží parapláně pro založení objektu s navazující úpravou základů, tj. založení na stupňovitých základových patkách s provázáním se stabilizačními prahy. Krátce po zahájení prací bylo navíc rozhodnuto o rozšíření stavby o novou výrobnu. Tím došlo k navýšení zatížení objektu na základovou spáru, což mělo zásadní vliv na způsob založení i samotnou konstrukci nadzemní části objektu. Bylo tedy nutné zajistit základovou spáru v místě dispozice budoucí výrobny, změnou tvaru a její mocnosti, tak aby byly naplněny požadavky na únosnost základové desky pro bodové zatížení výrobního stroje. Kvůli rozšíření objektu a dodržení architektonického návrhu designu došlo k nutnému zásahu do statiky kompletní nosné ocelové konstrukce – navýšila se mocnost profilů nosných ocelových prvků, jejich počet, dispozice i statické stabilizace ocelové konstrukce. Upravit bylo potřeba i vnitřní dispozice jednotlivých provozů (administrativní a výrobní části) v návaznosti na hygienické předpisy, požární předpisy, provozní řád objektu a požadavky objednatele.
Možnosti vybudované infrastruktury stavebního pozemku a navazujícího okolí zapříčinily, že multifunkční hala byla postavena v tzv. „ostrovním systému“, což znamená minimalizaci napojení na inženýrské sítě a provoz objektu pouze v rámci areálu. Hlavním zdrojem pitné i užitkové vody se tak stala vrtaná studna, dále byla provedena příprava konstrukce střešního pláště pro montáž fotovoltaických panelů jakožto alternativního zdroje elektrické energie. Byly zabudovány podzemní akumulační nádrže a bylo zhotoveno přírodní jezírko, jakožto akumulační zdroj užitkové vody z dešťových vod. Likvidace splaškových vod je řešena DČOV s následnou filtrací a přečištěním již přečištěného přetoku DČOV s akumulací pro užitkovou vodu. V současné době společnost zvažuje využití solární energie v podobě fotovoltaické střešní elektrárny a v budoucnosti také zbudování větrné elektrárny, jakožto alternativních zdrojů elektrické energie, která by měla z větší části pokrýt odběry elektrické energie administrativní a výrobní části i areálového provozu.
Administrativní část byla vybudována v moderním designovém duchu, tak, aby respektovala dnešní moderní trendy a zachovala si dlouhou životnost neutrálního vzhledu. Dispozice administrativní části objektu respektují požadavky, které mají na své pracovní zázemí sami zaměstnanci – cílem byla jejich osobní spokojenost, pohoda a duševní zdraví při výkonu činnosti. V hale se tak nachází jídelní a odpočinková sekce, v níž mají zaměstnanci možnost úpravy i vaření jídel. Součástí zázemí je také zasedací místnost vybavená čajovou kuchyňkou, v níž se odehrávají společná setkání a obchodní jednání, popřípadě prezentace. V objektu je také fitness, venkovní workout hřiště, ohniště a koupací jezírko. Areál multifunkční haly je dispozičně řešen tak, aby byl zajištěn krajinný ráz v podobě zahradní výsadby, a zahrnuje také parkovací stání pro zaměstnance a zákazníky (včetně elektronabíjecích stanic) a dostatek prostoru pro větší mechanizace a vozidla.
Objekt byl zkolaudován 19. června 2023. Tímto datem bylo objednateli přiřazeno č. p. 1187, ul. Suchdolská, 252 62 Horoměřice. V následujícím období pak došlo k přesunu kompletního zázemí firmy do nového sídla společnosti JAPS TEN, s. r. o., a vzápětí zde byla založena i nová dceřiná výrobní společnost JAPS Elements, s. r. o..