Novostavba

Hrubá stavba rodinného domu, Štiřín

Popis projektu

Jedná se o novostavbu rodinného domu na svažitém pozemku, který je orientovaný k východu. Z vrchní části je pozemkem zakončena slepá ulice. V okolí se nachází stejnorodá zástavba rodinných domů s jedním až dvěma nadzemními podlažími a obytnými podkroví. Novostavba, kterou navrhlo architektonické studio W|ARCH, svým charakterem nevybočuje ze stávající okolní zástavby.

Hlavní hmota domu je navržena na jednoduchém obdélníkovém půdorysu, který je příčně uložen na suterénním podlaží s vjezdem do garáže. Nad 1. NP je obytné podkroví se sedlovou střechou jednoduchého tvaru bez vikýřů. Hlavní prosklené plochy jsou orientovány do štítových stěn, a nabízejí tak výhled ze svažitého pozemku východním směrem. Podél jižní a západní fasády je navržena zpevněná plocha terasy na terénu. V jižní části je kryta pergolou.

Suterén s garáží je polozapuštěný do svahu a krytý zelenou střechou tak, aby opticky navazoval na původní terén. Střešní krytina je skládaná z betonové tašky moderního tvaru světle šedé barvy. Fasády objektu mají povrch z jemně zrnité omítky světlé barvy. Rámy okenních výplní budou šedé. Čelní stěna suterénu s vjezdem do garáže a spodním vstupem do objektu je obložena umělým kamenem.

Další projekty